Sertleşme Sorununun Nedenleri

30/03/2011 17:01:11 2943 kere okundu Sertleşme Sorununun Nedenleri, Sertleşme Sorunu Hakkında | 4 yorum

Sertleşme Sorununun Nedenleri

Sertleşme Sorunu olan vakaların çoğunluğunun (%75) psikolojik değil fiziksel kökenli olduğu artık bilinmektedir. Psikolojik kaynaklı ereksiyon bozukluğu, başarı kaygısı ve iç çatışmaların olumsuz görünümlerine bağlı iken fiziksel nedenler arasında anatomik, sinirsel kaynaklı, endokrinolojik, ilaç bağlantılı ve damar sistemi kaynaklı komplikasyonlar yer almaktadır. Damar sorunları, ereksiyon bozukluğunun en sık rastlanan nedenidir.

Kalp ve Damar Hastalıkları: Kalp ve damar hastalığı olan erkeklerin çoğunda atardamar, organların gereksinim duyduğu miktarda kan taşıyamaz. Bu organların dokuları, kanın yetersiz gelmesi nedeniyle zarar görür. Bu yüzden görevlerini tam olarak yerine getiremezler. Bu durum peniste oluşursa, sertleşme sorununa neden olabilir.

Prostat ameliyatları: Prostat ameliyatlarında kullanılan yöntemler, penise giden sinirleri ve kan akışını etkileyebilir. Bu durumda da sertleşme sorunu ortaya çıkabilir. Sertleşme sorunu olasılığı prostat ameliyatları sonrasında artar.

Diyabet (şeker hastalığı): Sertleşme sorununun en sık karşılaşılan nedenlerden biridir. Hem dolaşım, hem de sinir sistemini etkiler. Bütün diyabetik hastaların yüzde 30 u bu sorunla karşılaşır ve bu oran 60 yaş üzerinde yüzde 55 e kadar yükselir.

Nörolojik Sorunlar: Bu durumda beyinden penise giden mesaj engellenir. Örnek olarak, omurilik yaralanmaları, serebrovasküler hastalıklar, multiple skleroz, mesane, prostat, bağırsağa yönelik radikal pelvik cerrahiler verilebilir. Laviatra ereksiyon, sertleşme, iktidarsızlık ve cinsel güç hapı www.Laviatra.com

Hormonal Sorunlar: Nadirdir ve testislerden üretilen testosteron azlığına bağlı olarak azalmış cinsel istek söz konusudur.

İlaçlar: Yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve psikiyatrik hastalıklar için kullanılan birçok ilaç sertleşmeye engel olabilir.

Psikolojik Nedenler: Bu durumda, penil mekanizmalar normaldir. Fakat sertleşme, başarısızlık korkusu gibi basit anksiyeteden, kişisel sorunlara, depresyona ve diğer psikolojik rahatsızlıklara dek uzanan psikolojik sorunlar sonucu engellenir. Stres, cinsel yaşamı olumsuz yönde etkiler.

Depresyon: Depresyonu olan hastalarda, sertleşme sorununun nedeni genellikle psikojenektir. Mesleki stres, evlilikteki uyuşmazlıklar ve yakın zamanda eşin ölümü veya boşanma gibi olayların sertleşme sorunuyla ilişkili olduğu görülmüştür. Psikojenik kaynaklı sertleşme sorununun tedavisi de mümkündür.

Paylaş

 • PAYLAŞIM İŞLEMLERİ ;    
 • Facebook'a Ekle
 • Twitter'e Ekle
 • Del icio'ya Ekle
 • Yazdir
Önemli : Sitemizde Bulunan Bilgiler Sadece Bilgi Amaçlı Derleme Bilgilerdir. Doktor Tavsiyesi Yerine Geçmezler. Var olan sağlık problemleriniz için lütfen doktorunuza danışınız. Sitemizin içeriği ile ilgili herhangi bir problemde lütfen Buraya Tıklayarak Bize Ulaşın...

  Sertleşme Sorununun Nedenleri hakkında Yorumlar

 1. tuğrul
  2012-08-16 09:55:05

  Demek oluyor ki bedensel ve ruhsal sağlımıza iyi bakmazsak sertleşme sorunu da yaşayabiliriz.

 2. sami
  2012-12-12 16:32:55

  Benimki mesleki stresten kaynaklanıyor bunu biliyorum,bu yüzden bitkisel kapsüllerden kullanıyorum.

 3. hüseyin
  2012-08-25 16:42:31

  ben çok heyecanlandığım için sertleşme sorunu yaşıyorum.

 4. ersoy
  2012-12-08 13:25:04

  stresten dolayı bazen sertleşme sorunu yaşıyorum maalesef.

yorum yaz :)

  

Powered by Sertleşme.gen.tr | Design by Sertleşme.gen.tr